Ανταποκρινόμενη στο αίτημα των Διευθυντών και του συλλόγου Διδασκόντων  για ενδυνάμωση των εκπαιδευτικών μέσω επιμορφωτικών δράσεων ,η Σύμβουλος εκπαίδευσης ΠΕ02 Ξάνθης κ, ΒΑΓΙΑ ΖΗΚΑ,πραγματοποίησε την Παρασκευή 15/12/2023  μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ενδοσχολική επιμόρφωση με θέμα “Αξιοποίηση του Κοινωνιογράμματος στη διαχείριση της σχολικής τάξης”.

Μέσα σ’ένα θερμό κλίμα και με την τιμητική παρουσία της Διευθύντριας ΔΔΕ Ξάνθης κ. Μάλαμας Σιδηροπούλου, η κ.Ζήκα ανέλυσε εξαιρετικά το  κοινωνιόγραμμα ως ουσιαστικό εργαλείο της κοινωνικής δυναμικής μιας τάξης και των κοινωνικών αλληλεπιδράσεων των μαθητών και μαθητριών.

Ευχαριστούμε πολύ τόσο την κ.Ζήκα,όσο και την κ.Σιδηροπούλου –η παρουσία τους ήταν χαρά και τιμή για το σχολείο μας!

Categories: Uncategorized